Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am o imprimanta Canon MP250 si mi s-au terminat cartusele de mult timp ( Circa 5-6 luni ). Se mai pot reincarca? Sau sa fie uscate?

Răspuns Câştigător
| Taw_Mikutzu_1982 a răspuns:

Salutare,da le poti reincarca.si eu am tot Canon pixma mp250 si le-am reincarcat de multe ori.
Funda?

7 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Dc sa le incarci cand unele noi is 100 mi? Cel putin la a mea 190 Smartbase

| sasukeady a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Stiu. Am incarcat acu 2 ani un Lexmark si m-a costat 20 lei. Dar din pacate erau uscate.
Si am cumparat o imprimanta Canon si cred ca e mai buna si nu se usuca.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru sasukeady):

Ideea e so folosesti frecvent.Chiar daca nu ai ce sa imprimi, 2-3 randuri sa imprimi de cel putin 2-3 ori pe saptamana, ca in tot circuitul ei sa circule cerneala.Eu nu am facut asa si acum negru mil scoate mov, pentru ca nu poate combina toate culorile.Acuma trebuie s-o duc la dezmembrat si desfundat...

| sasukeady a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Da... O foloseam des si am vrut sa o reincarc, am uitat de ea si ma gandeam ca nu mai am nevoie atunci. Si acum am nevoie si o sa incerc sa vad daca o mai pot reincarca si daca merge.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru sasukeady):

De mers o sa mearga.Vezi cum ies culorile si cat de repede zice calculatoru intern ca is "gata" culorile.Banuiesc ca zice cand nu mai simt vopsea, iar daca ii infundat nu mai primeste.In cel mai rau caz il duci la o firma de reparati Calc(mai mare) si til desfac si desfunda ei.Macar dau cv "garantie" (speram) cai bine facuta si ca merge.Da nu cred ca tio dau pana no testeaza.Asa se intampla daca sta. Poate pana la urma mai bun e una laser...

| dragos077 a răspuns:

Salut! Acum depinde daca le-ai reincarcat de mai multe ori exista posibilitatea sa fie uscate, ati dai seama dupa ultima foaie trasa, daca se vedea clar poti sa le reincarci daca nu cumpara altele. Sper ca te-am ajutat

| sasukeady a răspuns (pentru dragos077):

Nu le-am incarcat niciodata.