| YOsoso a întrebat:

Am o problema cu abobe flas player. cand vreau sa il instalez imi zice antivirusu ca are trojan. asa si daca continui insatalre cu el imi baga tot felul de reclame prostesti pe pagini oricare pagina pe net imi gaba reclame multe aveti idee care.sa specific am instalat si versiune mai veche dar imi cere update si tot la fel imi apare reclame.va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| CodeLights a răspuns:

Este prima oară cănd aud de antivirusul ăsta!
Îți dau un sfat care sper să iți facă bine, dar dacă tu consideri că te va incurca, este bine să nu-l aplici pe pc-ul tău pe windowsul tău!
Prima dată instalează firewall-ul comodo și are o aplicatie care se numește Kill Switch, o instalezi și acolo vezi exact ce se petrece in pc-ul tău.
Dacă nu dorești să folosești firewall-ul comodo, și consideri că este greu de utilizat, atunci poți folosi procesexplorer care il descarci direct de pe site-ul celor de la Microsoft, nu necesită instalare, este portabil, și cu acest program vezi exact ce se intămplă cu pc-ul tău!
Eu folosesc antivirusl eset no32 plus firewall-ul comodo plus mba, update-urile la zi pentru windows și celelalte programe!

4 răspunsuri:
| CodeLights a răspuns:

Îți explic cum fac eu de obicei!
Deci, după ce imi instalez windowsul, primul program care il instalez după antivirus si firewall este bineințeles browserul mozilla firefox, după ce il instalez, imi bag java și Adobe flash playerul dar, după ce le instalez, intru in browser la secțiunea "module" și imi dezactivez tot ce ține de Adobe și de java. De ce le dezactivez? Fiindcă de obicei virușii cam pe aici își găsesc loc de intrare in pc-ul tău, și plus de asta html5 -ul parcă zic eu că e mai bun decăt Adobe flash player!
Despre problema ta, sincer să fiu habar nu am cu pot să te ajut fiindcă problema ta poate să fie din alte o mie de locuri plus că nu specifici ce antivirus folosești!
Sau na, dacă dorești, imi poți lăsa mai multe detalii in privat! Asta după bunul tău plac!

| YOsoso explică (pentru CodeLights):

Smerci pentru raspuns.folosesc rising este destul de bunicel ma avertizeaza la orice.de exemplu cand mi a cerut abobe flash player sa fac update-ul antivirusu m-a avertizat ca are trojan i-am dat trust o setare din antivirus si gata. reclame peste tot, sa specific dupa ce am dezistalat de tot abobe si i-am dat restart la pc nu mi au mai aparut reclamele.iti multumesc pentru raspuns.

| CodeLights a răspuns (pentru YOsoso):

Dar cel mai bine, dezactivează un minut două antivirusul și instalează-ți așa Adobe flash playerul care sper că e descărcat de pe site-ul lor oficial, apoi vezi ce se intămplă, eu zic că o să-ți meargă bine!

| CodeLights a răspuns (pentru YOsoso):

Este prima oară cănd aud de antivirusul ăsta!
Îți dau un sfat care sper să iți facă bine, dar dacă tu consideri că te va incurca, este bine să nu-l aplici pe pc-ul tău pe windowsul tău!
Prima dată instalează firewall-ul comodo și are o aplicatie care se numește Kill Switch, o instalezi și acolo vezi exact ce se petrece in pc-ul tău.
Dacă nu dorești să folosești firewall-ul comodo, și consideri că este greu de utilizat, atunci poți folosi procesexplorer care il descarci direct de pe site-ul celor de la Microsoft, nu necesită instalare, este portabil, și cu acest program vezi exact ce se intămplă cu pc-ul tău!
Eu folosesc antivirusl eset no32 plus firewall-ul comodo plus mba, update-urile la zi pentru windows și celelalte programe!

| Fwmnfz73 a răspuns:

Foloseste black hawk(un fel de chrome) si nu ai reclame happy