| Child a întrebat:

Am o problema cu cablul de date! Dupa ce il conectez la PC si la telefon, nu imi apare la My Computer! Cablul e pus bine pentru ca daca il scot imi zice pe telefon"Cablu USB detasat".Ce trebuie sa fac?

9 răspunsuri:
| Vooortex a răspuns:

Daca nu ai instalat driverului telefonului nu o sa iti mearga. Cand ai cumparat cablu de date trebuia sa ai si cu un mic cd alaturi

| Child explică (pentru Vooortex):

Dar nu am primit nicun cd cand l-am luat!

| angellswig a răspuns:

Mie mi s-a intamplat la fel si am asteptat cam o saptamana fara sa icerc sa il folosesc si apoi a mers. depinde.happy

| ashta a răspuns:

Cand introduci cablul in tel trebuie sa iti apara ceva unde scrie mem de masa si sai dai ok! asta doar daca ai instalat bineinteles cablul de date.stii u cu cd de inst.bft

| Child explică (pentru ashta):

Dar nu am primit nici un cd cand l-am luat!

Răspuns utilizator avertizat
| Crazydyana a răspuns:

Pai chestia e ca stii ca atunci cand cumperi un cablu de date iti da la el si un CD care de fapt nu trebuie instalat(asa am patit si eu) in caz ca ai instalat acel CD trebuie sa dezinstalezi tot ce ai instalat de pe el si practic trebuie sa intri in Control Panel acoll add or remove programs supa care dezinstalezi toata chestia asta... apoi conectezi cablul simplul la PC si intri in my computer si trebuie sa ti-l vada ca fiind pe K... Funda?

| Child explică (pentru Crazydyana):

Problema e ca nu am primit niciun cd cand l-am luat si cunosc oameni care au cablu de date fara cd si merg si asa!

| Crazydyana a răspuns:

Mai poti da la setari in menu la conexiuni PC si selectezi stocare in masa. incearca si asa e posibil sa mearaga nu trebuie neaparat sa ai un CD la acel cablu pentru ca de multe ori nici macar nu itit folosestehappy