| VuLpiiii a întrebat:

Am o problema cu PC'ul. Ieri mi-am instalat windows 7, totul parea ok. Astazi intampin urmatoare problema-nu am sunet. imi da asa cand intru in winamp: Bad DirectSound driver.please install proper drivers ore select another device in configuration.Error code:88780078. Intrebarea mea e: ce trebuie sa instalez sau sa selectez pentru a merge? Dau FUNDA raspunsului celui mai folositor >big grin

Răspuns Câştigător
| Bomfaier a răspuns:

Alte programe, în afară de winamp, scot vreun sunet? (de exemplu, o melodie de pe youtube se aude?) Dacă da, e ceva greşit în setările Winampului (nu ştiu exact ce ar putea fi pentru că nu-l folosesc); dacă nu, trebuie să reinstalezi driverul plăcii de sunet.

1 răspuns:
| DDCC a răspuns:

Descarca de pe net device doctor(gratuit), cauti driverul pentru sunet. Daca nu merge deschide device manager si te uiti la placa audio, ii dai un uninstall si o instalezi iar, sau enable dupa care disable sau incerci si la alte device-uri sa-i dai. La windows 7 porturile usb si multe se instaleaza automat deci le poti da uninstall linistit.