| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu semnalul Wi-Fi. Ma conectez de pe tableta/telefon,se incarca si arata conectat. Treaba e ca nu merge nici o pagina de web,nici facebook,nimic, iar la semnalul Wi-Fi imi arata doar liniile gri si nu albastre.Pe PC imi merge netul bine.Ce are? Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Nu face routerul conexie cu DNS-ul, sau nu e routerul conectat la internet. Cand e gri te conectezi la router, dar routerul nu are acces la internet. Mergi la alt wireless si-ti va merge.

2 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Verifica setarile de ip, dchp-ul e pe automat?

| Love4Music a răspuns:

E de la router sau de la ei, mai patesc si eu asa. Verifca daca PPoE e conectat, daca nu da-i un restart. Daca tot nu merge tepot ajuta cu team viewer. Bafta!