| mynameisseby a întrebat:

Am o problema cu subtitrarea la filme, am un tv LED LG cu usb si cand pun pe el un film cu subtitrare imi reda decat filmul fara subtitrare...va rog sa ma ajutati. Funda si vot pentru ajutorhappy! multumesc!

2 răspunsuri:
| kmyangel a răspuns:

Ca sa functioneze subtitrarea trebuie sa fie integrata in film, asa cum vezi tu pe site-uri online!

| claudiusem a răspuns:

Vezi ca numele subtitrarii sa fie identic cu numele filmului. Preferabil numele amandorura sa aiba maxim 10 caractere. Si cauta in manualul de la TV sa vezi daca nu cumva accepta doar anumite fisiere pentru titrari. TXT, SRT, SUB?