| mynameisseby a întrebat:

Am o problema cu subtitrarea la filme, am un tv LED LG cu usb si cand pun pe el un film cu subtitrare imi reda decat filmul fara subtitrare...va rog sa ma ajutati. Funda si vot pentru ajutorhappy! multumesc!

Răspuns Câştigător
| bilu a răspuns:

Ai grija ca numele subtitrarii sa fie exact ca cel al filmului, de ex.: daca filmul se numeste "film123",atunci subtitrarea trebuie sa fie "film123.srt". Incearca asa... daca nu merge intra aici : http://www.videotutorial.ro/? p=4349 si gasesti cum sa introduci subtitrarea definitiv in film (adica sa nu fie doua fisiere, sa fie doar filmul si cand il deschizi porneste automat subtitrarea). Sper ca am fost de ajutor! Succes;)

3 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Vezi ca trebuie sa fie pe telecomanda un buton subtitle sau asa ceva da pe el si o sa-ti apara mai multe limbi acolo si selecteaza romana...asa e la mine(tot LG led usb am)

| SpeciMen a răspuns:

Vezi ca subtitrarea trebuie sa fie in format.srt si sa aiba acelasi nume ca si filmu. de ex: filmu se numeste film_nou_2011.avi si subtitrarea trebuie' sa fie film_nou_2011.srt happy

| Stitch92 a răspuns:

Pai de obicei la inceputul filmului ar trebui sa scrie setari, si acolo gasesti subtitrare. Poate sa fie 2 variante: Ori dai ON la subtitrare in Romana ori alegi tu lb de subtitrare. Sper ca te-am ajutat!