| vlad1001 a întrebat:

Am o problema. Internetul se tot intrerupe din 10 in 10 minute. Cand se intrerupe, mai ales cand vreau sa urmararec videocilpuri online apare semnul exclamarii pe iconita de la internet. Am incercat sa-l conectez la calculator si sa iau modemul din priza si se pornea insa dupa 10 minute iar nu mai mergea. Vreun sfat?

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

De la ce furnizor de servicii ai internetul?(ca să știu să le fac antireclamă whistling ).
Problema e de la infrastructura furnizorului de servicii de internet sau de la modem.Ambele situații se rezolvă cu o sesizare la acesta.Succes

| vlad1001 explică (pentru DeyCj):

De la UPC.

| DeyCj a răspuns (pentru vlad1001):

Da îi știu.Din cauza „profesionalismului" lor și a a echipei tehnice de amatori ce o au am reziliat contractul cu ei.Acuma ca client RDS am și uitat ce îi aia să îmi pice netul, să mă deconecteze pe mine în loc pe vecinu care nu și-o plătit abonamentul, să le zic eu „profesioniștilor" de unde îi problema mea cu netul(rezistența din amplificatorul lor de semnal era străpunsă, trebuia un mm ajustată), etc.

| MskDesign a răspuns:

Contacteaza-ti providerul.