| jumpno a întrebat:

Am o tableta evolio evotab fun si mi s-a spart ecranu ...cand o deschid se vade doar puncte albe. sa o mai dau la reparat sau cumpar alta... (atentie cumpar si dc-player asa ca puneti-mi un site care vinde asa ceva! )

1 răspuns:
| ClimateZone a răspuns:

Salutare,

Evolio daca o dai la reparat o sa ai o surpriza.

In principiu: Allview, Serioux, Evolio si alte brand-uri "romanesti" au problema asta cu acele componente perisabile. Adica sunt foarte scumpe si nu sunt rentabile calitativ.

Vrei o tableta buna? Nu mai irosi banii, cumpara un Asus Google Nexus 7 (prima sau a doua generatie). Atentie insa, a doua generatie e foarte scump touch cu display, iar in Romania am avut doar pe unii ca il vand la vreo 700 LEI cu montaj, in schimb pentru Nexus 7 2012 touch cu display e pe la 300 LEI fara montaj inclus. Acum tu decizi.

Stima!