| Changes a întrebat:

Am o tabletă GoClever (TAB R104) şi nu reşesc nici cum să fac să meargă internetul pe ea.Am router de la TP-link la care am conectat şi un laptop (cu el nu am avut probleme) dar tableta nu găseşte nicicum router-ul.Ce pot să fac?

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Parola ta de wriless, cu care te conectezi la laptop (prima dată se face manual, apoi se conectează automat). Tot acolo unde ai informațiile despre wriless trebuie să ai rețelele pe care le detectează tableta. Dacă ai vecini care au router wriless, atunci tableta va detecta mai multe rețele. A ta ar trebui să fie prima.

Dă clic pe ea, apoi „Conectare". Probabil îți va cere parola (întreabă-l pe cel care ți-a instalat routerul). Dacă nu ști parola o poți afla de la laptop așa :
Clic pe iconița de internet și intră la informații. Pe acolo scrie parola.

E ușor.

2 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Verifică dacă ai activat Wriless-ul de pe tabletă. Caută-l și pune-l pe ON. După ce îl va găsi, conectează-te cu parola.

Merge?

| Changes explică (pentru SonicAndrei):

L-am activat.Ce parolă? big grin

| SonicAndrei a răspuns (pentru Changes):

Parola ta de wriless, cu care te conectezi la laptop (prima dată se face manual, apoi se conectează automat). Tot acolo unde ai informațiile despre wriless trebuie să ai rețelele pe care le detectează tableta. Dacă ai vecini care au router wriless, atunci tableta va detecta mai multe rețele. A ta ar trebui să fie prima.

Dă clic pe ea, apoi „Conectare". Probabil îți va cere parola (întreabă-l pe cel care ți-a instalat routerul). Dacă nu ști parola o poți afla de la laptop așa :
Clic pe iconița de internet și intră la informații. Pe acolo scrie parola.

E ușor.