| andrei074 a întrebat:

Am o tableta vonino emerald 78E si nu mi se conecteaza la wifi-ul meu..imi gaseste numele dar imi scrie "Se obtine adresa IP" si nu se conecteaza... am un router D-LINK GO-RT-N150.

6 răspunsuri:
| adriang95 a răspuns:

De pe un PC conectat la router, intră pe adresa 192.168.0.1 (asta o scrii în loc de site, în adress bar).
Scrii la username admin (daca nu a fost schimbat) și intri. Dacă nu intră, scrii și la user și la parolă admin.
Apoi intri în tab-ul Advanced din partea de sus
Pe urmă te duci în stânga la Advanced wireless settings
Pe pagina aia ai grijă Transmit power să fie la 100%, wireless mode să fie 802.11 Mixed (n/g/b), Band width să fie 20/40MHz (auto) iar 20/40MHz Coexist să fie setat pe Enable.
Dacă toate astea sunt deja făcute... Nu mai am nicio idee.

| redlynx90 a răspuns (pentru adriang95):

Degeaba daca are acquiring si la conexiunea din placa de retea de la calculator nu ii merge panelul cu siguranta problema asta o am dar pot sa spun ca sunt intervale fixe cand merge sa configurez routerul apoi merge doar cateva ore iar apoi iar acquiring network adress la conexiunea la net isi pierde setarile pur si simplu

| adriang95 a răspuns (pentru redlynx90):

Eu am de 6 luni un D-Link DIR-501 și nu am avut nicio problemă cu el. Ai ultimul firmware?

| redlynx90 a răspuns (pentru adriang95):

Ftp://gpl.dlink.com/DIR-501/

| itextrat a răspuns:

Daca vrei sa afli adresa ip locala a routerului, citeste asta: http://bit.ly/1WA3h8d

| redlynx90 a răspuns:

Am acelasi router iti spune cumva la conexiunea de la pc Acquiring network adress si daca dai la proprietati la conexiune la details iti apare doar macu si in rest 0.0.0.0 daca iti apare asa trebuie sa resetezi routerul sau sa ii faci setarile din panelul router-ului daca nu iti merge panelul si tu ai conectat routerul cum trebuie la pc s-a intamplat ceva cu routerul