| MioB97 a întrebat:

Am primit recent un kindle amazon.Am deja niste carti in format ebook pe calculator, dar el imi zice ca trebuie sa-mi cumpar cartile.deci cum fac, pot sa mi le pun pe astea de pe pc, sau e neaparat sa mi le cumpar?
si daca pot sa le pun pe astea de pe pc, cum fac? cu copy paste?

1 răspuns:
| dov76 a răspuns:

Pai alta metoda decat copy paste nu stiu. Nu prea sunt familiarizat cu asa ceva, nu stiu daca are un card de memorie dar daca il conectezi la PC ar trebui sa fie simplu sa le importi in kindle. Nu ai o optiune de import acolo sau de rasfoire dupa carti?
Mai este nevoie ca acele carti sa fie in formatul acceptat de aparatul tau de exemplu epub ( moara cu noroc. epub ), sunt mai multe formate si nu stiu ce accepta acest dispozitiv dar fiind unul specializat in asa ceva ar trebui native sa le accepte pe toate.