| Aurel_Mihai_1985 a întrebat:

Am probleme cu pc-ul, il aprind si nici nu se deschide sistemul de operare si se restarteaza si chiar daca il tin o ora aprins se restarteaza in continu, iar monitorul nu se aprind...care ar fi cauza? monitorul este bun pentru ca butonul se aprinde. ma gandesc ca e de la placa video dar de ce se restarteaza... ce piesa poate fi stricata?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai un pic, cum il lasi sa mearga o ora chiar daca nu-ti apare nimic pe ecran?
Desfaci tot pc-ul si verifici mufele molex, cele de alimentare pentru placa video si alimentarea hdd-ului.
Verifici mufele HDMI, scoti placa video din slot si te uiti sub slotul pci-e sa nu ai praf adunat.
Te uiti si la mufele P4 sau P8, nu stiu ca nici n-ai zis ce configuratie ai, de cat e sursa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, o desprafuie completa piesa cu piesa.

| sakki a răspuns:

Nu mai ai ce face, sursa e de vina! Funda?

| pelleradu a răspuns:

Incearca sa reinstalezi windowsul, daqca nu merge problema ar putea fi in multe locuri, sursa, rami, hardul chiar placa video sau placa de baza, dar in principiu dupa cate spui tu e de la windows