| AlexCool_5717 a întrebat:

Am procesorul AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5200+ (2 CPUs) 2. 61Ghz este compatibila cu placa video GeForce GTX 560 Ti?
Am placa de baza: MS-7369

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Da, dar e mult prea slab procesorul pentru un 560 Ti. MULT PREA SLAB. Am avut un 4000+ overclockat la 4600+ cu un HD 4770 (deci ambele mai slabe decit ce intentionezi tu sa combini) si dupa ce am schimbat platforma pastrind totusi placa video, diferenta a fost efectiv ENORMA.

| AlexCool_5717 explică (pentru KodrutZ):

Si ce placa video gaming imi recomanzi

| KodrutZ a răspuns:

Acum ce placa video ai?

| AlexCool_5717 explică (pentru KodrutZ):

NVIDIA geforce 210

| KodrutZ a răspuns (pentru AlexCool_5717):

Iti recomand sa stringi un ban si sa schimbi tot calculatorul. Sau un HD 4870 SH, n-are voie sa te coste mai mult de 170-180 RON si sterge pe jos cu 3-way SLI de 210-uri. laughing
P.S. Si 4870-ul o sa fie tinut pe loc de procesor.

| adisuk18 a răspuns:

La GTX 560 ti iti recomand un procesor cel putin i3 daca vrei sa storci ce e mai bun din ia :la procesoru care il ai u degeaba ati ei un 560 ti pentru ca la jocurile esite in ziua de azi o sati incarce greu si mai si scadeaza cate odata pentru ca nu ai procesor care sa duca la max aceasta placa videowinking

| AlexCool_5717 explică (pentru adisuk18):

Atunci cemi recomanzi ca fiind bun ce placa video ma refer sa fie placa video gaming