| Luciii a întrebat:

Am revenit din nou cu o alta intrebare!

De ce se incalzeste(FIERBE!) tot telefonul cand este la incarcat?

Gracias.

8 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Prin folosirea unui incarcator necorespunzator calitativ acest fapt ar putea conduce la cresterea tensiunii peste valoarea de 4.2V şi respectiv încălzirea bateriei.

| mgtow a răspuns:

Pentru ca sta mult bateria la incarcat si cand se termina e calduta de la atata curent.

| WR104 a răspuns:

Frige sau fierbe?
Tu unde-ti incarci telefonul, in oala cu ciorba?
Se incalzesc, unele mai mult altele mai putin, depinde de telefon, probabil pentru ca folosesc curentul electric.

| Reek54 a răspuns:

Frige, nu fierbe, ai incarcator original la el?

| Luciii explică (pentru Reek54):

Da.E incarcator original.

| Reek54 a răspuns (pentru Luciii):

Daca il tii prea mult la incarcat si daca nu astepti sa se goleasca de tot bateria. si asta ar fi o cauza, sau poate ca il ai de mult timp si a "imbatranit".

| Answer17 a răspuns:

Nu stiu exact de ce dar nu e de bine. o sa ti se umfle bateria rau de tot in scurt timp si nu te va mai tine deloc. sa ai grija pentru ca de obicei bateriile care se umfla pot chiar sa explodeze.

| dididedediu a răspuns:

Poate de aia ca l-ai lasat la incarcat prea mult si a intrat prea mult curent in elrolling on the floor))