| adrili10 a întrebat:

Buna tip am o întrebare.de ce când telefonul meu este la încărcat se încălzește? Nu foarte tare dar e călduț. dupa ce ajunge la 80 nu se mai încălzește?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Nici o problemă - e efectul încărcării bateriei. La 80% să răcește pentru că și încărcarea e pe terminate

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

90 % din ele se incalzesc.

| gelu1970 a răspuns:

Pt ca ai un telefon prost calitativ in ceea ce se numește incărcare.

| Alexuţ02 a răspuns:

Așa face la unele telefoane, probabil pentru că are modul încărcare rapidă și se suprasolicită.

| adrili10 explică (pentru Alexuţ02):

Nu are încărcare rapida. este vorba de-un iPhone 7

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Este normal sa se incalzeasca la incarcare, sa fie putin caldut. Nu ai un telefon prost asa cum zicea un coleg, este un telefon foarte bun.
Poti verifica si starea bateriei in configurari/baterie/stare sanatate baterie/
Daca procentul este mai sus de 85% atunci bateria e ok. Daca este mai mic, gandeste-te s-o inlocuiesti la un service iPhone. Mai jos ai niste adrese:

https://www.mobitel.ro/service-apple-iphone/

https://www.service-iphone.info

| adrili10 explică (pentru MobitelServiceGSM):

Da nu se incalzeste foarte tare, cum am spus e putin caldut.Starea de sanatate a bateriei este de 98%.

| Florin0012 a răspuns:

Aproape de fiecare dată când un telefon se încălzește, principala cauza este nivelul de utilizare. Telefoanele, au progresat enorm în ultimii ani, fiind capabile să ruleze numeroase aplicații în același timp în ziua de azi. Însă asemenea activități pun o presiune uriașă pe componente precum GPU-ul, CPU-ul sau memoria, iar rezultatul este o temperatură ridicată. Închide aplicațiile care nu le folosești, descarca un clean master. Fundă?