mumoasa
| mumoasa a întrebat:

Am si eu o intrebare happy
Nu stiu din ce cauza dar nu imi mai merg boxele straight faceNu se mai aude nimic straight faceDin ce cauza si ce trebuie sa fac?sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Top probleme boxe nemergarete, nu as face topul, daca la serviciu nu as fi chemat de nenumarate ori pentru problemele pe care le voi semnala big grin
1. Le-ai bagat in priza?
2. Le-ai pornit?
3. Ai verificat sa nu fie sonoru la minim?
4. Ai virit mufa de la boxe in calculator?
5. Ai virit mufa in gaura care trebuia (adica la iesirea pentru difuzoare, nu la microfon sau alta gaura)?
6. Ai verificat sa nu fie in volum control pe "mute"?
7. Ai verificat sa nu fie in volum control la minim?
8. Ai verificat in control panel/sounds and audio devices properties sa nu fie la minim device volume?
9. Ai verificat in Device manager sa nu fie cu "X" rosu sau "?" galben?
Daca toate astea-s ok, ori ai un cablu impuscat (este intrerupt firul undeva), ori s-au ars difuzoarele.
Verifica si tinem legatura big grin

8 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Poate ca s-au defectat sau poate ca nu ti-ai instalat driverul de sunet care trebuie.

| User a răspuns:

Poate ai dezinstalat din greseala driverele. Sau poate a iesit mufa tongue.

| Pho3nix a răspuns:

Hmm... poate ca a iesit mufa de la spate sau poate ca nu sunt instalate driverele.
Incearca sa instalezi driverele si vezi daca merge.
Apropo... uitate si la mufa sa nu fie scoasa.

Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ori ti-a iesit cablul ala din spatele boxei sau a centralei, ori s-au stricat.

| yami a răspuns:

Poate-i in greva, e la moda?tongue...nu te mai supara, sa-si faca si Mosu' treaba si sa aduca altele mai trainice si mai frumoasehappy. pup!

| cutache a răspuns:

Parerea mea e ca jos in dreapta in bara ai inchis sunetul!

| dan_1155 a răspuns:

Daca nu ai instalat windowsu de mult timp asa se intampla din cauza virusilor...erorilor... incearca sa instalezi si driveru de sunet care il ai pe Cd-urile pcului

| pyroporpircanita a răspuns:

Introdu mufa "jack" sau ce mufa ai intr-un radio, casetofon, mp3, etc si vezi daca se aude un sunet in difuzoare. Daca nu se aude nimic, atunci e problema la difuzoare sau fire intrerupte sau mufa are firele dezlipite. Daca se aude atunci calculatorul are o problema pe care trebuie sa o identifici cum ti-au spus baieti in sugestiile lor.incearca cu o casca audio la calculator sa vezi daca se aude