| VIATAeGREA a întrebat:

Buna TPU mi-am luat un computer nou si nu merge sa conectez boxele...eu am boxele alea de mult timp...si inca merg stiu sigur.
le-am conectat le-am pornit dar nu se aude nimic ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Reparatoru a răspuns:

Pentru inceput verifica daca ai driveru de sunet instalat,ai un cd de la placa de baza care trebuie instalat,trebuie sa apara jos in dreapta un difuzor,dai clic si verifici setarile de pe placa de sunet,in rest este simplu, bagi jacku de la boxe in mufa care este activa, de obicei in cea verde.bafta

| VIATAeGREA explică (pentru Reparatoru):

Cum instalez driver de sunet ajuta-ma te rog. am win xp. prof.

| Reparatoru a răspuns (pentru VIATAeGREA):

Scuze ca nu am putut intra la timp, sa-ti dau raspuns.Pai cauti driveru de sunet, daca ai sunet incorporat pe placa de baza, atunci instalezi un AC97.sau poate ai un cd de la placa de baza, si pe el trebuie sa fie driveru de sunet, se instaleaza foarte usor.bafta!

| bibi4v a răspuns:

Vezi poate e dat calculatorul pe mute. verifica toate alea de sunet.

| jirosensei a răspuns:

Daca n-are driverul pentru sunet incearca sal pui sau sa reinstalevi sistemu de operare