| Spitza23 a întrebat:

Am si eu un stick de 64gb si are Kingston si pot sa-l formatez exFat si NTFS, cum e mai bine sa-l formatez pentru ca in momentul cand dau sa copii de exemplu 4-5 de muzica sau filme imi arata spatiul ca s-a ocupat dar imi lipseste cate ceva de pe acolo,melodii,un film, etc...care e problema?

7 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

ExFAT este un sistem de fisiere nu prea folositsi, de exemplu la windows xp trebuie sa ai un update ca sa functioneze. NTFS este un sistem de fisiere raspandit in care poti pune si fisiere mai mari de 4GB, deci iti recoand NTFS.

| Spitza23 explică (pentru al3xander):

Multumesc mult baieti, si de fiecare data cand scot stick-ul trebuie sa-l scot in safely remove hardware? plus de asta cand il formatez pot alege si la cati bytes vreau, sunt mai multe, ce e mai bine sa aleg, am de la 16 kilobytes pana la 8192, banuiesc ca ce-a mai mare?!

| al3xander a răspuns (pentru Spitza23):

Cu cat pui mai mare, cu atat valoarea de transfer creste.

| benny34 a răspuns:

NTFS, e mai sigur, iti vede mai multa memorie si mai multe detalii pentru fisiere

| AlexOnf a răspuns:

Tot timpul formatez NTFS si n-am nici cea mai mica problema...

| Spitza23 explică:

Multumesc mult baieti, si de fiecare data cand scot stick-ul trebuie sa-l scot in safely remove hardware? plus de asta cand il formatez pot alege si la cati bytes vreau, sunt mai multe, ce e mai bine sa aleg, am de la 16 kilobytes pana la 8192, banuiesc ca ce-a mai mare?!

| Spitza23 explică:

Am incercat sa-l dormatez ntfs si imi spune "windows was unable to complete format"