| mih1990 a întrebat:

Am un aparat Nikon coolpix s570. Obiectivul a ramas afara si imi da o eroare"lens error"se mai poate repara? cam cat ajunge?/

Răspuns Câştigător
| 이벨 a răspuns:

Eu am Nikon Coolpix s220 si am avut aceeasi problema. Probabil l-ai scapat pe jos (ca si mine big grin).
Eu l-am dus la cei de la care l-am cumparat si l-au trimis la Bucuresti. Peste o saptamana l-am primit inapoi.
Nu a trebuit sa platesc nimic, ceea ce e ciudat pentru ca in mod normal nu ar trebui sa se aplice garantia pentru ca singura l-am stricat.
Din cate am inteles eu asta se intampla destul de des cu aparatele de fotografiat. Nu e ceva foarte grav.

| mih1990 explică (pentru 이벨):

Eu l-am cumparat din Italia si nu cred ca pot rezolva mare lucru.L-am scapat si eu acum 1 an jumatate. Oare sa isi fi facut efectul tocmai acum?laughing

| 이벨 a răspuns (pentru mih1990):

Ei bine, atunci nu poti decat sa il duci la un service specializat. Sau poti face ca aici:
http://www.youtube.com/watch?v=yJINV5jfVfo

Dar sincer, nu-ti recomand :))

| mih1990 explică (pentru 이벨):

Sau mai bine il dau de pamanat.cred ca e cea mai buna varianta.

| 이벨 a răspuns (pentru mih1990):

Asta inseamna ca nu mai am cum sa te ajut laughing
Dar oricum, nu merita sa-l dai de pamant. Mai are inca sperante.

6 răspunsuri:
| backback a răspuns:

S-a facut condens in el?

| mih1990 explică (pentru backback):

Habar nu am.Nu a vrut sa se mai inchida