| username6667 a întrebat:

Am un cont administrator pe care nu-l pot accesa,imi apare ca si cont administrator dar nu apare nicaieri si cand vreau sa deschid orice are nevoie de admin user control imi apare contul x/ASPNET si sa pun parola ca sa pot da "Yes",ce pot face?(am windows 10, 32 bit)

4 răspunsuri:
| IoNuTz96 a răspuns:

Ca sa accesezi contul de administrator pe Windows 10 trebuie sa cauti CMD, dupa care sa dai clcik dreapta pe el si sa dai "Run as administrator". In fereasta care se deschide trebuie sa scrii : net user administrator /active:yes Apoi iesi cmd si delogheaza-te sau da-i "sign out" de pe contul/profilul de windows pe care esti initial. Apoi acolo iti va aprea contul de administrator si vei putea sa intrii pe el. Succes. Uite si un site, poate te ajuta: http://www.tenforums.com/......-10-a.html

| username6667 explică (pentru IoNuTz96):

Pai asa e chestia ca daca dau run as administrator imi da user account control si acolo ma pune sa pun parola de la contul X pe care eu nu o stiu.

| IoNuTz96 a răspuns (pentru username6667):

Asata inseamna ca atunci cand ai instalat windows-ul ai introdus o parola pe contul de admin. Chiar imi amintesc ca la un anumit pas dupa ce se termina instalarea si te pune sa il configurezi, iti apare sa pui o parola. Acolo tu nu trebuia sa scrii nimic in acele campuri, trebuia sa dai doar NEXT. Asadar, trebuie sa reinstalezi windows-ul si cand ajungi la acel pas in care iti cere sa introduci si sa reintroduci parola sa dai NEXT (ca te lasa, e ca si cand dai skip). Alta solutie nu stiu in momentul de fata. Uita-te pe google, poate gasesti ceva ca sa afli parola atat pentru admin cat si la orice altfel user. Bafta.

| Ax3LdeV a răspuns:

Re instalezi iar windowsul dar fara internet