| superpissy40 a întrebat:

Am un IPad Mini si am vrut sa descarc de pe App Store cateva aplicatii si imi zicea ca trebuie sa am IOS 7, iar eu am IOS 5 cred(oricum nu este IOS 7).Ce pot face? Funda happy

Răspuns Câştigător
| LenoreVoldaren a răspuns:

Uite așa: Setări -> General -> Despre/ Actualizare software -> Dacă îți apare ''Actualizează la iOS 7. x.x'' atunci apasă pe ''Actualizează'' și peste câteva minute (sau chiar o oră, mai rar) vei avea iOS 7. Dar dacă iPad-ul tău este mai vechi și nu are disponibilă o nouă versiune de iOS, îmi pare rău dar nu ai ce-i face.

2 răspunsuri:
| eviltwinnn a răspuns:

Nu poti face nimic daca acele aplicatii ruleaza doar pe ios7, gaseste ceva compatibil cu sistemul tau.

| 2014USER a răspuns:

Da pe configurari>general>act.software si actualizeaza l.E ok ios 7 trebuie sa il pui daca vrei sa descarci ce vrei tu. Funda?