| MihaiLorent a întrebat:

Am un laptop care funcționează doar daca stau cu încărcătorul conectat și dacă îl scot se închide instant.Iar bateria arată 33% și nu sa mai schimbat.Va rog răspundeți in cel mai scurt timp!

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Bateria este moarta, acel laptop functioneaza doar cu acel incarcator.
Poti sa scoti de tot bateria, stai cu latopul asa doar conectat la incarcator, ori o poti lasa acolo, nu te deranjeaza cu nimic.

Ori poti cumpara o alta baterie, noua, este alegerea ta.

| MihaiLorent explică (pentru relian):

Mersi de ajutor!

| MihaiLorent explică (pentru relian):

Dar dacă schimb bateria?

| relian a răspuns (pentru MihaiLorent):

De cand este acel laptop, citi ani are? Asa sa stii daca s-a dus din cauza ca este veche, sa nu fie alta cauza.

Poti sa cumperi alta baterie, asta daca merita, adica daca laptopul este vechi, atunci nu se prea merita, il mai tii putin si cine stie poate iei altul.
Oricum il poti folosi asa cu incarcator. Daca nju iesi cu el nicaeri, il folosesti doar acasa, lasi asa, nu ai nevoie de baterie.Bateria o folosesti cand iesi undeva si nu ai unde baga acel incarcator.

Ar mai fi sa zic sa te deranjeze acel incarcator, tu sa nu ai acasa prize asa aproape de pat, aproape de canapea etc.Normal intr-o incapere ar trebuie sa existe prize foarte aproape de ce am spus, dar in RO poate doar la constructiile astea mai noi sa fie asa.
Eu vorbesc de mine, aici unde locuiesc, ai cel putin 2 prize pe fiecare perete, asa ca in orice loc ai sta, poti folosi acel incarcator lejer, fara sa trebuiasca prelungitoare.

Ma gindeam sa iau si eu un laptop, dar am vazut, preturile te rup laughing bine ce vreau eu sa iau, Apple Macbook pro de 16 inch, de iau ceva, iau ceva bun, sa tina 10 ani fara probleme.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E clar că e stricată bateria

| Darius50boss a răspuns:

Numai este bună bateria