| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop care s-a stricat si l-am bagat in service.Laptopul mi-a sosit de 2 saptamani, eu sunt plecat din localitate si o sa vin cam peste 2 saptamani.Se poate intampla ceva daca sta la ei o luna pana sosesc eu sa-l iau, pun penalizari ceva.ms

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se intampla absolut nimic, nu se pune nici o penalizare.

| CataC a răspuns:

Salut
Daca e la un curier rapid, dupa 2 saptamani va fi returnat expeditorului.
Daca e la un magazin sau distribuitor vor astepta cat este cazul.
Poti suna sa le spui ca nu esti acasa si vine o ruda sa ti-l ridice, n-ar trebui sa fie probleme.
bafta

| Oprita00000 a răspuns (pentru CataC):

L-am cumparat de la firma domo, si ei l-am bagat in service prin garantie
deci tr sa astepte cat e cazul pana ma prezint sa l ridic

| CataC a răspuns (pentru Oprita00000):

Da. De ce nu-i suni si le explici ca il ridici peste doua saptamani ca sa nu ai surprize?

| darrio2007 a răspuns:

Suna la ei si spune motivul pentru care nu il poti ridica.Sa nu considere ca renunti la el.

| AgathaRo a răspuns:

Se achita o taxa de depozitare.Vezi fisa de service ce scrie. Acolo sunt niste termeni si conditii. Eu stiam ceva daca nu ridici in 3 luni de la repararea aparatului va fi valorificat si vandut. Cel mai bine suna la service si intreaba nu te costa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca pun penalizari, inca e bine. S-ar putea ca dupa 30 de zile sa considere ca ati renuntat la el. Vedeti ce scrie pe chitanta data. Dar si mai bine, sunati si spuneti-le ca sinteti plecat(a) si sa va pastreze laptopul.