| anonim_4396 a întrebat:

Buna am si eu un laptop Asus care mi sa defectat.Lam bagat in service si mi a venit acum 2 saptamani si voi mai fi inca 2 saptamani plecat din localitate si nu am timp sa l ridic...Ce se poate intampla daca nu l ridic timp de o luna de zile?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Dragoste si Sex"!

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate, deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Să-ţi răspund şi la întrebare : În funcţie de "politica" Service-ului respectiv, bunurile neridicate în timp de 1/3/6 luni devin proprietatea acelui Service!
Cel mai indicat ar fi să SUNI la Service ( sau să trimiţi un e-mail ) şi să ANUNŢI că nu poţi să te prezinţi pentru ridicarea laptop-ului.

Toate cele bune.

| doc69 a răspuns:

Cel mai sigur este sa suni la service si sa anunti ca lipsesti o luna de zile cel mai sigur si mai pragmatic sfat.bafta