| costy20 a întrebat:

Am un pc si vreau sa-i iau o placa video si l-am desfacut si nu era cum este in pc meu slot,, agp,, sant doar de pci. tot sa-i bag placa video, exista prin pci sau vreun adaptor? nu prea ma descurc

4 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Nu prea inteleg ce vrei sa spui. Vrei sa pui o placa video cu slot AGP pe o placa de baza cu PCI Express? Nu se poate, nu exista nici un adaptor.

| vatco a răspuns:

Daca ai placa agp si slot pci-express nu poti conecta insa daca ai slot pci 1x se poate. spune modelul placii de baza pe care incerci sa pui placa video.

| costy20 explică (pentru vatco):

Lite-on tech 08fch

| baiatfin a răspuns:

Trebuie gpu pe pci-e