| Paul260 a întrebat:

Am un router D-link dir 615 mi-am pus parola la wifi da nu merge la telefonul meu imi cere parola si cand vine un vecin la mine se conecteaza automat fara parola si nu i-am zis parola nu stiu ce sa-i mai fac?

2 răspunsuri:
| Tiayth a răspuns:

Verifica setarile pe pagina routerului care de obicei e http://192.168.0.1 si vezi daca ai parola si care e, poate confunzi routerul tau cu altul ca nu are cum la tine sa vada ca are parola si la altcineva sa nu aiba parola

| Paul260 explică (pentru Tiayth):

M-am uitat si am parola si gand vine vecinu tot se conecteaza cu telefonul si nu-i cere parola eu cand ma conectez la roteru meu imi cere parola