| anyhylator a întrebat:

Am Windows 7 pe laptop si in fiecare zi cauta automat actualizari pentru toate programele. Toate aceste actualizari au de obicei dimensiunea intre 90 mb si 400 mb. Pana acum acceptam sa fie instalate mereu, dar am vazut ca laptopul imi functioneaza mai greu. Intrebarea mea este, sa instalez in continuare actualizarile sau nu? Cum fac sa nu mai caute automat?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Eu nu instalez deloc actualizarile. actualizarile pot fi de diferite tipuri: drivere, hotfix-uri (care fixeaza brese de securitate), limbi de interfata, etc. eu iti recomand sa dezactivezi update-urile, ele se aplica pentru retele mari si servere. nu cred ca o sa vina vreun hacker la tine in retea sa-ti intre in calculator printr-o vulnerabilitate. important e sa ai un antivirus si firewall bun.
ca sa dezactivezi update-urile (sau sa modifici in functie de cum vrei tu), uite aici un tutorial http://www.techtalkz.com/......guide.html

3 răspunsuri:
| Woobitz a răspuns:

Pai toate actualizarile pot sa iti strice PC

| CoolBoy2012 a răspuns:

Si mie mi se intampla asa am laptop Sony vaio e bun si nu am dat sa se instaleze actualizarile alea si merge foarte foarte bine

| Innorat a răspuns:

Salut eu ma pricep foarte bine la aceste lucruri, recomandat este ca atunci cand iti instalezi windows-ul lasi sa se instaleze update-urile care sunt necesare si dupa aia gata numai accepti.