| LordGamesYT a întrebat:

Ar functiona bine acest sistem PC?
Procesor Intel Pentrium G 3250 3. 20GHz
Placa de baza ASrock H81M-DG4
Ram Zeppelin 4 GB DDR3 1333MHz
Placa video Nvidia GTX 750 1 GB 128-bit GDDR5
Carcasa spire sp1072b

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Daca vrei sa iti ruleze si tie ultimele jocurimai nou aparute, schimba acel g3250 cu un g3258, iar cu aprox. 80-100 lei in pus 750-ul cu un gtx 750TI.

| LordGamesYT explică (pentru Jipa95):

Ma ingrijoreaza sursa de la carcasa...e cam slaba poate duce toate aceste componente?

| Jipa95 a răspuns (pentru LordGamesYT):

Intr-adevar este o sursa de foarte proasta calitate dar nu sunt componente care consuma foarte mult si ar trebui sa le alimenteze fara probleme. Pe viitor incearca sa iti iei ceva de calitate sau cumpara-ti carcasa si sursa separat.

| LordGamesYT explică (pentru Jipa95):

Dar nu pot schimba sursa de la carcasa? este ceva-gen incorporata sau ceva?

4 răspunsuri:
| SonyMan a răspuns:

Intel Pentium...sunt depasite