| Marius998 a întrebat:

Are ceva daca fac chestiile astea la pc? :
Scriu intr-un text document :COD: Mystring = (80000000) iar apoi il bag in Ram.vbs, stiu ca va creste GB RAM, dar vor exista consecinte?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti va creste ram ul in niciun caz. ram ul este o componente hardware si nu ai cum sa o modifici dintr un program.

ce face programelul asa in schimb iti forteaza blocurile de memorie din ram care nu sunt folosite la memntul respectiv sa se transfere pe hard disk, eliberand astfel o parte din RAM,

| Marius998 explică (pentru suntserios):

Da. poate nu creste ramul dar am auzit de la utilizatori ca le merge pc-ul mai bine dupa ce au facut asta...

| suntserios a răspuns (pentru Marius998):

Pai eu ce am zis, ca se elibereaza din ram, nu creste, si atat timp cat ram ul se elibereaza e posibil sa mearga mai repede

6 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Vad aici ce spui tu
http://www.youtube.com/watch?v=_bCTMthMcCw
dar nu cred in asa ceva.Este o vrajeala.

| SouLIce a răspuns:

Poate dupa ce scrii linia aia asa o sa iti apara cand dai click dreaptea pe my computer.proprietes dar in realitate tu ai aceaci memorie ram nu ai cum sa o maresti doar cumparand placute

| Trynda a răspuns:

Daca ai 2 gb ram, nu poti sa faci 4 cu oxigen happy. De unde scoateti aiurelile astea? Sunt componente hardware. Vrei sa faci Dacie cu motor de 4L din 1L cu benzina fara plumb.

| ktabz000 a răspuns:

Eu cred ca nu dauneaza..am dat la ctrl + alt + delete la performanta..si cand dau click de la 30 scade la 8 cam asa este bun zic eu happy este bun cand ai lagu mare.