| ZzooM a întrebat:

As vrea sa-mi achizitionez un nou pc.Am gasit ceva cu urmatoarele cerinte:
AMD QUAD CORE 640 4GB DDR3/500GB & ATI 5450 1GB PC 3.0GHz - 3.4GHz

Răspuns Câştigător
| Bogdanux a răspuns:

Aia e si mai slaba, si in plus e de generatie veche. Daca ai bani ai putea lua un ATI 5670, sau 6670.

12 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Procesorul e bun, dar daca doresti pc-ul pentru jocuri ( indiferent de cerinte) nu recomand placa aia, e destul de slabuta.

| Bogdanux a răspuns:

Daca esti pretentios in jocuri, placa aia nu te va multumi pe deplin, de aia am si recomandat sa te orientezi spre o alta.Ce buget ai pentru noul pc? (daca ai putea sa spui si ce mai vrei sa cumperi pe langa procesor si placa video e ok)

| Narcis2007 a răspuns:

E foarte bun, totusi care era intrebarea?

| Narcis2007 a răspuns:

O placa video mai buna atunci...

| chakuza a răspuns:

Zi bugetul si vedem ce gasim

| username a răspuns:

Placa video slaba in comparatie cu celelalte componenete.
Zi ce buget ai pentru PC sa vedem ce configuratii putem sa-ti facem.

| username a răspuns:

Cofiguratia aia cost 80 de euro? Sau doar pentru placa video esti dispus sa dai 80 de euro? Pai la 80 de euro mai bun de atat nu cred ca se poate: http://www.emag.ro/......68-23-20G.
Eu te-am intrebat cat dai pe toata configurati, ca sa iti fac ceva mai bun.

| ZzooM explică:

Pai am uitat sa mentionez big grin...intrebarea era daca e bun pentru jocurile actuale...

| ZzooM explică:

Da care ar fi mai buna un nVIDIA geforce 8400Gs 1gb pci express?

| ZzooM explică:

Cam 80 de euro...

| ZzooM explică:

Am precizat si mai sus cam 80 de euro

| ZzooM explică:

Eu am gasit RADEON HD 6670 PCI EXPRESS 1GB la 90 de euro. Acum nu stiu cat de buna e e de la VTX 3d