| DomnulFantastic a întrebat:

Bitdefender sau avast?
De ce?

19 răspunsuri:
| Croampa a răspuns:

Bitdefender merge bine, l-am avut si il am pe 3 tablete si nu am avut niciodata probleme cu virusii! happy

| CinevaNou a răspuns (pentru Croampa):

Asta insemnand ca n-a zis niciodata nimic? sau a prins ceva?

| CinevaNou a răspuns:

Ambele sunt bune, dar avast e gratis deci nu-ti mai faci griji cu licenta si din ce am vazut incetineste si mai putin pc-ul.

| CinevaNou a răspuns (pentru CinevaNou):

Avast e cel mai bun antivirus free, si e chiar mai bun si decat unele pe bani.
http://i.imgur.com/GLICZSf.png
http://i.imgur.com/4R4VKyO.png
http://i.imgur.com/tjrf2fK.png
Momentan doar avast, bitdefender si kaspersky au reusit sa-l vada sau sa se prinda ca face ceva dubios si sa-l termine.

| Ssssmokin a răspuns:

Iti recomand Bitdefender este cel mai bun antivirus.Depinde si ce pc ai.

| Kampion a răspuns:

Daca ai un calculator foarte bun iti recomand Bitdefender.
Daca ai un calculator mai slab, 2GB 1GB ram, iti recomand Avast sau Avira.

| DomnulFantastic explică (pentru Kampion):

In pc am 2GB ram, si merge struna Bitdefenderul!
Merge ca inainte sa pun bitdefender

| Kampion a răspuns (pentru DomnulFantastic):

Eu am 2 antivirusuri si pot sa spun ca merge bine, am avut si eu BitDefender pe laptopul meu de 2GB, are 4GB dar era 32-bit si vedea numai 2GB.

| DomnulFantastic explică (pentru Kampion):

Iti poti strica pc-ul cu 2 antivirusuri,cand intra un virus, amandoua antivirusurile vor sa-l stearga, dar nu reuseste nici unul, iti oboseste pc-ul si gata, ii dus

| Kampion a răspuns (pentru DomnulFantastic):

Pai uite cum sta treaba, am instalat altul crezand ca cel vechi s-a dus. Dupa un restart a revenit inapoi, si uite ca am ramas cu 2.

| NakaTaka a răspuns:

Bitdefender in niciun caz! Nu il mai dezlipesti de acolo si provoaca probleme. Avastul e recomandat fiind si antivirusul anului.

| DomnulFantastic explică (pentru NakaTaka):

Avast nu merge prea bine

| PrietenashXD a răspuns:

Avast

| DomnulFantastic explică (pentru PrietenashXD):

De ce? ai testat bitdefender?

| PrietenashXD a răspuns (pentru DomnulFantastic):

Pai compara si tu: http://www.avast.com/it-it/index
http://www.bitdefender.it/
Oricum eu am avast si imi merge bine calculatorul

| DomnulFantastic explică (pentru PrietenashXD):

Am coparat, am folosit avast 2 saptamani, dupa am bagat Bitdefender, are multe optiuni, poti curata registrii

| PrietenashXD a răspuns (pentru DomnulFantastic):

Depinde si de calculator

| DomnulFantastic explică (pentru PrietenashXD):

Eee...nu inteleg ce legatura are securitatea antivirusului cu calculatorul tongue

| Szabo_David_1988 a răspuns:

Iti recomand avast. Am avut bitdefender si avast dar sunt mai multumit de avast. Varianta 2015 de la avast este grozava!