| f1r3TiG3R a întrebat:

Bun voi trece la subiect, am instalat de curand mai exact azi, Android 4.0 Cyanogen mod 7 pe numele adevarat, si am instalat pe el Play google, dar imi spune ca trebuie sa pun un cont google pe dispozitiv ca sa il utilizez, dau pe ok si se inchide aplicatiea, ce si de ce provoaca aceasta eroare, ma ajutati si dau funda si vot?

Ps telefonut este root-at.

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Pfff, toate Cyanogen-urile astea sau alte Android-uri neoficiale au asemenea probleme, stiu din propria experienta, zeci de versiuni de Android pe tableta mea, unele fara Play, altele cu, dar si cu multe buguri si erori, altele nu se deschid, tot asa am schimbat Android-ul pana cand s-a stricat "bios-ul" tabletei si asa mi-am luat un Asus care si-a facut singur update la 4.0.3 si n-are probleme.
Deci, mai bine astepti update oficial, si pentru inceput sa scoti root-ul de pe telefon + instalare Android original pe telefonul/tableta ta.
PS: eroare este provocata de Android-ul in sine, nu este ceva oficial, deci nu suporta Google Apps... ma rog, altele suporta doar ca au alte buguri care te fac sa spargi display-ul...

| f1r3TiG3R explică (pentru introduaicinumele):

Mi l-au instalat la service mah, nu l-am instalat eu, aia au spus ca merge si nu e pe tableta e pe un Huawai Vodafone 858 smart.

| f1r3TiG3R explică (pentru introduaicinumele):

Ne-am luat teapa amamdoi, stiai ca dupa ce faci o resoftare trebuie sa bagi un pachet de aplicatii google, care iti activeaza serviciile google pe Android, mai exact sa iti pui contul google in baza smartphonului sau a tabletei, nici nu stiam asta, am cautat pe net problema si am dat peste asta, s-ar putea sa te intereseze si pe tine in caz e nevoie.
http://itcpress.blogspot.ro/......s-404.html

si chair daca tutorialul e pentru Huawai VF 858 pachetul de aplicatii ramane acelasi, si il iei de aici, http://cmw.22aaf3.com/gapps/gapps-ics-20120317-signed.zip
E sigur si testat de mine in seara asta, deci se pare ca m-am ajutat pe mine si am sa iti dau funda si votul tie.

| introduaicinumele a răspuns (pentru f1r3TiG3R):

Si eu care imi schimbasem tableta pentru ca nu imi placea Android-ul, cel bun nu suporta Google Apps, iar cel care le avea de la inceput avea buguri laughing ehh dar acum am un Asus care are camera si GPS si ecran mai bun.

Mersi muuuult ca mi-ai spus de chestia asta si mie, poate ma va ajuta la alte device-uri Android daca le voi resofta happy

| f1r3TiG3R explică (pentru introduaicinumele):

Cu placere mai, eu nu-s avansat in Andoroid, am device-uri cu android de 1 si ceva.

5 răspunsuri:
| Silviuc69 a răspuns:

Poate trebuie sa schimbi si kernel-ul. daca ai cwm recovery instalat incearca un wipe la dalvik cache.