| Valentinz a întrebat:

Acu ceva timp am cumparat un iphone 4 codat de la un baiat si odata am incercat sa bag muzica pe el si am vazut ca la itunes sus scria uppdate iphone si am dat acolo. Dupa aceea cand s-a terminat uppdate u si am incercat sa il aprind telefonul se dezactivase.Am fost la gsm si mi-a spus ca sa aflu in ce retea e codat.Cum as putea afla in ce retea e codat daca in telefon nu merge sa umbli?

funda!

Răspuns Câştigător
| Ursu_Razvan_1994 a răspuns:

Vezi ca ai IMEI-ul scris pe undeva pe el...pe carcasa sau sub baterie.IMEI-ul sunt mai multe cifre la un loc. apoi intri pe google cauti Check IMEI si iti da detalii despre telefon.Dar mai bine fa-i jailbrake si il decodezi singur

4 răspunsuri:
| kind4r a răspuns:

Pai pana acum nu ai folpsit telefonul ca sa suni pe cinevea?
Reteaua in care se afla cartela pe care o foloseai in aia e codat.

| alma2013 a răspuns:

Incearca sa bagi cartele de Orange cosmote sau Vodafone la care iti apare reteaua pe acea retea este codat

| Valentinz explică (pentru Ursu_Razvan_1994):

Cum ii fac Jailbreak?big grin

| Ursu_Razvan_1994 a răspuns (pentru alma2013):

Vezi ca ai IMEI-ul scris pe undeva pe el...pe carcasa sau sub baterie.IMEI-ul sunt mai multe cifre la un loc. apoi intri pe google cauti Check IMEI si iti da detalii despre telefon.Dar mai bine fa-i jailbrake si il decodezi singur