| LeeJiEun a întrebat:

Acum cateva zile am reinstalat windowsul si in ziua aceea mergea foarte rapid laptopul.Acum insa,merge foarte greu - asta fiind o problema, si mai am o problema.De ieri, tot mi se instaleaza singure 3-4 programe. Le dezinstalez iar dupa cateva ore se instaleaza iar singure. programele sunt - AnyProtect,YouTube, CrossBrowse si inca unu. Ce as putea face sa nu se mai instaleze mereu? Mi-am luat antivirus norton dar degeaba...

9 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

E clar ca ai luat ceva de pe net, crezand ca e altceva, nu ti-ai dat seama ca e un program daunator. Mai instaleaza windows-ul odata cat mai repede caci ti se buleste pc-ul daca stai prea mult asa.

| SasNetRomania a răspuns (pentru T0T):

Nu are nevlie de formatare bai euglena verde. Suficient un ccleaner si un regedit...

| T0T a răspuns (pentru SasNetRomania):

Daca are un virus degeaba. Va vedea.

| SasNetRomania a răspuns (pentru T0T):

Daca tu la orice rahat formatexi e problema ta tinere. Nu toti suntem asa fraieri sa fim generatia facebou ratat. Si va mirati de ce va face hardul baduri.

| T0T a răspuns (pentru SasNetRomania):

Eu nu am mai avut problema cu nimic de pe pc de ani de zile. Nu vorbi daca nu stii.

| T0T a răspuns (pentru SasNetRomania):

Eu nu formatez la orice problema doar ca e mai simplu asa pentru unii. De aceea am dat acest sfat. Depinde mult de problema si nu toate au ca raspuns ccleaner. Eu am spus ar putea ramane dezamagita problema nerezolvandu-se.

| SasNetRomania a răspuns (pentru T0T):

Stai tu linistit, ca o ajut personal daca nu rezolva. Numai sa nu formateze, e timp pierdut. Nu are ea asa virusi puternici incat sa trebuiasa un format sau un antivirus dos.

| T0T a răspuns (pentru SasNetRomania):

Ok, atunci te felicit pentru initiativa ta!

| SasNetRomania a răspuns:

Deja ti-ai busit windowsul deoarece voi astia mici nu stiti ce e bun si ce este daunator pe net. Probabil ai luat un program fals care ori te-a virusat ori ti-a instalat 10 programe ce lucreaza in background. Fara sa faci cateva poze la toate procesele din task manager rubrica proceses nu te poate ajuta nimeni. Nu uita dupa orice instalare primul lucru bagi un antivirus si un ad block. Plus pentru browser. Apoi drivere si rajaturi. Sau daca nu te joci poti baga linux nu windows, nu exista virusi si nu se vor baga programe fara aprobabrea ta.