| Emanulusa a întrebat:

Am 100 de gb pe cartela Orange dar tot nu merge internetul. Se incarca foarte greu uneori. Care ar fi problema?

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Ai... Orange
chiar daca incep o flama, Orange SUX... aveam Orange, am trecut pe un pod pe centura Bucuresti, vorbeam la telefon si s-a intrerupt pentru am trecut pe pod
cand au urlat sus si tare ca WAAAAAAA 4G (inainte aveau ceva de gen 1M pentru 2eu daca vrei date), au bagat abonamente cu 1.5G pe luna, deci merge 4G real vreo 20 de minute, dupa care stai si te uiti

ce problema ai tu

in Baicoi, faceam dial de 50 de ori pana reuseam sa vorbesc cu maica-mea si apoi vorbeam cu ea si 1h, la serviciu cu clientii stateam 1h de mai multe ori pana imi raspundea un operator (dupa 1h se deconecta automat convorbirea) pentru ca aveam abonament ieftin, seful meu care avea abonament scump "prindea" un operator in 40 de secunde, si mi se spunea ca in Baicoi maica-mea avea semnal slab, chiar au mers pana acolo cat sa imi sugereze sa cumpar o antena pentru telefon... insa intrebarea e: cum adica avea semnal slab daca dupa ce reuseam sa fac legatura vorbeam si 1h?!?

in realitate ma minteau in fata pentru ca problema era ca in Baicoi nu aveau destule linii de comunicatie, asa ca nu faceau fata la numarul de clienti din zona aia, si asta cred ca se intampla si la tine, te connectezi 4G intre tine si antena, dupa care linia de internet nu are destula banda, avea destula banda cand a fost pusa dar intre timp s-au marit numarul de clienti indeajus sa nu mai faca fata de nici o culoare

ETC.

Orange si tragi apa la veceu, prefer pana si Digi, nu sunt stralucite serviciile dar macar sunt FOARTE IEFTINI si nu isi bat joc... DEGEABA

exemplu la Digi: abonament 8lei/luna, 200minute nationale si internationale pe fix, 50G/luna 4G si... jucat CSGO intr-un demisol in Arad prin telefon pe 4G

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica (la setarile de date) daca 4G este activat si daca ai semnal 4G suficient.
Daca ai semnal doar de 3G sau chiar 2G, atunci viteza chiar va fi mica.

| Emanulusa explică (pentru Bula):

E 4G

| Bula a răspuns (pentru Emanulusa):

Probabil nu ai semnal destul de puternic pe 4G.
Incearca alternativa, pe 3G.
Daca ai posibilitate, atunci seteaza 4G/3G, cu schimbarea automata cand semnalul e slab.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut!

Te rugam sa ne trimiti un mesaj privat cu numarul tau de telefon, pentru a verifica ce s-a intamplat.

O zi buna,
Orange Helper

| sierra1 a răspuns:

Poate că semnalul gsm nu e cel mai bun acolo unde ești

| Emanulusa explică (pentru sierra1):

Mai inainte mergea bine. E 4g. Nu imi dau seama ce poate sa fie. Pe Youtube se incarca foarte greu.

| sierra1 a răspuns (pentru Emanulusa):

Schimbă poziția, poate doar asta e problema

| Emanulusa explică (pentru sierra1):

O sa incerc
Multumesc.

| sierra1 a răspuns (pentru Emanulusa):

Să fii iubit/ă

| AlexStefy a răspuns:

Încearcă sa vorbeați cu cei de la Orange