| AleDia a întrebat:

Am cateva intrebari:
1.In ce mod s-a facut viata mai buna din cauza tehnologiei? Exista probleme care au aparut din cauza progresului tehnologic?
2.De-a lungul sutelor de ani de transport s-a schimbat enorm? Credeti ca repede inseamna mai bine? De ce/De ce nu?
3. Unii oameni nu le plac cu adevarat internetul.De ce credeti asta?
4.Credeti ca coputerul ar putea inlocui vreodata profesorii?

Răspuns Câştigător
| KinkyDive a răspuns:

1. Munca este mai usoara cu ajutorul tehnologiei si nu mai trebuie depus asa mare efor de gandire deoarece acum computerele fac toata treaba asta.

2.Da repede inseamna mai bine deoarece unii cumparatori de marfa doresc ca transportul lor sa ajunga mai repede pentru al pune in vanzare si pentru a nu se strica. In timpurile vechi patronu trebuia sa astepte zile sau saptamani chiaar si luni pentru ai veni marfa iar astazi intr-o sapt marfa se plimba din tara in tara. intelegi tu?

3. Unii oameni nu-s pasionati de internet deoarece nu-l gasesc interesant cu nimic, ei sunt de parere ca internetul nu aduce bani si nu te ajuta cu nimic in viata de zi cu zi [pentru mine aceasta parere este una proasta ]. Daca sti cum sa te folosesti de internet poti face multe cu el.

4. Inca nu am ajuns asa de departe incat computerul poate inlocui profesorul dar dupa parerea mea in vreo 100 s-ar ajunge si aici. Cu chinezii care fac tot felul de tehnologii nu e nimic anormal.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1 cel mai bun exemplu esti tu ca iti faci temele pe net in loc sa gandesti, deci pentru tine viata e mai buna datorita tehnologiei

2 repede = mai bine deoarece poti acumula mai multa informatie de a lungul vietii, zilei etc depinde la ce te raportezi

3 nu stiu sa il foloseasca

4 80% din programarea pe care o stiu am invatat-o de pe net asa ca treaba asta sa intampla deja pentru mine