| RAY a întrebat:

In secolul progresului uman spre rațiune totuși observăm că omul este tot o maimuță care are că baza emoțiile,credeți că omul va deveni vreodată lipsit de emoție, sentimente, iubire din cauza tehnologiei sau pentru că doar banii mai contează?

5 răspunsuri:
| Theo94 a răspuns:

Depinde (si) de evolutia mediului social. Daca in mediul in care traieste omul nu ii mai este necesar pentru supravietuire sentimentele si emotiile si se mentine asa, peste o anumita perioada de timp o sa dispara. Bineinteles treptat, va dura generatii.

| EliLeli a răspuns:

Nu, dar cred ca vom reusi sa "traducem" mai bine emotiile.

| MihaiMB a răspuns:

Da, eu cred că nu mai este mult.