| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat urgent! Am o problema la telefon, sunt in reteaua orange.Nu ma mai lasa sa trimit mesaje, imi respinge fiecare mesaj. Am sters toate mesajele, am intrat la setari la "Centru servicii ". Si nu mai stiu ce sa fac. Ma ajutati va rog

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Inainte de orice, verifica setarile centrului de mesaje. Numarul centrului de mesaje trebuie sa fie +40744946000 (message center number). In cazul in care acest numar nu apare, va fi necesar sa il introduci si apoi sa confirmi. Daca in continuare intampini dificultati, iti putem recomanda fie o vizita intr-unul din magazinele noastre astfel incat sa primesti ajutor de la un Phone Expert fie sa apelezi 484 (tarif 0, 6545 euro/apel-TVA inclus) unde colegii mei vor verifica impreuna cu tine.
Cu prietenie,
Orange Helper
http://www.orange.ro/help/despre/

6 răspunsuri:
| ȘtefiȘtef a răspuns:

Poate nu mai ai mesaje scrise în rețea/ alte rețele.

| Paula003 a răspuns (pentru ȘtefiȘtef):

Am mesaje nelimitate

| DANEMERNIC a răspuns:

Suna la ei si zile sa-ti dea setarile de configurare pentru mesaje

| Paula003 a răspuns (pentru DANEMERNIC):

La ce numar?big grin

| DANEMERNIC a răspuns (pentru Paula003):

La 484

| pufoasa92 a răspuns:

Buna,si eu am patit la fel cu telef, dar am dat o resetare TOTALA la el si dupaceea am putut trm sms:*