| Adrian08Daniel1989 a întrebat:

Am o imprimanta KONICA MINOLTA Page Pro 1400W, problema ei este ca dupa ce am incarcat-o si am pus-o sa functioneze face foarte urat adica huruie si imi creponeaza hartia de 3 ori mentionez creponeaza (nu o indoaie nu o apuca sau cocoloseste), imprimanta este laser si este doar tus negru

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Imprimantele laser nu au tus, au toner! Schimba cartusul, ca strici pinioanele si arzi motorul sau comanda lui!

| Adrian08Daniel1989 explică (pentru K0sti):

Oki dar nu a facut asta inainte nici zgomot si nici creponarea hartiei

| K0sti a răspuns (pentru Adrian08Daniel1989):

No problem, face acum! Daca ai un cartus mai vechi, schimba-l si ai sa te convingi!

| valentin75 a răspuns:

Salut! Vezi sa nu ai vreo capsa sau agrafa in rolele care trag hartia.Ai putea sterge rolele cu putin spirt sau ceva care sa curete cauciucul, ce ai prin casa. Trebuie sa existe o posibilitate prin care sa desfaci partea din spate, scoate cartusul si verifica! Bafta!