| Verne a întrebat:

Buna!, am o problema cu partitia C (cred ca am prins un virus), am sters aproape tot din el, nu am jocuri sau ale programe de dimensiuni mari, chestai este ca de fiecare data cand sterg ceva memoria se ocupa la loc fara sa instalez nimic, nu am DVDrider la PC (nici antivirusul nu mai merge ca trebuie sa ii dau update si nu am desula memorie pentru asa ceva) stie cineva cum as pueta sa rezov problema?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incearca o curatare si apoi o defragmentare a partitiei C, se pot face cu uneltele sistemului de operare, respectiv Disk Cleanup si Disk Defragmenter.

| Verne explică (pentru Ioandelasal):

Am incercat si asta dar degeaba, de exemplu avem 1 gb lliber cand am dat Disk Cleanup si dupa cateva momente meoria a inceptu sa scada treptata fara sa intalez nimic.

| RAY a răspuns (pentru Verne):

Windirstat1_1_2
aici vezi marimea fiecarui fisier, windowsul are imagine (img) e un fel de ram dar desigur de mica viteza acolo isi salveaza datele faza e ca aia se tot umple asa din senin o poti si inchide sieu am patit

| ivanhoe a răspuns:

Cum stergi? Mergi la cosuletul tau de reciclare si baga acolo "golire cos de reciclare". De obicei cand ai nevoie de un sfat in ceea ce priveste problemele la pc, trebuie sa specifici ce sistem de operare ai, placa de baza, memorie samd.