| denisaaaaa5 a întrebat:

Bună, am și eu o problema.
Mi-am cumpărat zilele trecute un laptop nou, in prima seara totul a fost ok, a doua zi cand am pornit laptopul am observat ca nu mergea sunetul cu toate ca imi aparea "activ", am repornit laptopul, din nou, totul in regula, sunetul mergea. Si din cate am observat, dupa ce imi pornesc laptopul doar daca ii dau restart merge sunetul. Ce as putea face in acest caz?

Răspuns Câştigător
| OttoVonAegyssus a răspuns:

Hmm, am avut cândva aceeași problemă, acu' se văd dacă o aia și tu. Problema la mine era faptul că opream laptopul cu căștile conectate, când îl aprindeam, după cum era de așteptat, nu mai funcționa sunetul. Asta ar fi una dintre variante. Să vedem ce altceva, poate atingi tasta pentru oprirea sonorului, verifică și asta.
Altceva, hmm, îi poți reinstala driver-ul pentru sunet, dar mai înainte vezi dacă are date updat-urile, poate nu va mai trebui să îți bați capul cu instalarea, ar putea fi și aceasta una dintre probleme. Altă problemă, formatul audio, veificăl... Cam atât îmi vine în minte pe moment.

| OttoVonAegyssus a răspuns (pentru OttoVonAegyssus):

*update-urile

| denisaaaaa5 explică (pentru OttoVonAegyssus):

Daca stau sa ma gandesc, si eu am inchis laptop-ul cu castile conectate, cum ai rezolvat problema?

| OttoVonAegyssus a răspuns (pentru denisaaaaa5):

Deconectam căștile de la laptop, prin scoaterea mufei jack de la căști din mufa audio a a laptop-ului.

| OttoVonAegyssus a răspuns (pentru denisaaaaa5):

Mai pe românește, scoate căștile înainte de a închide laptop-ul. Lasă un comentariu dacă ai rezolvat problema...

| denisaaaaa5 explică (pentru OttoVonAegyssus):

Nu a functionat nici una din variante, am facut cerere de retur, dar multumesc oricum!

| OttoVonAegyssus a răspuns (pentru denisaaaaa5):

Bun... aceasta ar fi fost și alegerea/varianta mea finală, în cazul de față.