| eckofunkrush a întrebat:

Am stat intr-o zi pe YOUTUBE si deodata mi s-a blocat pagina.Am vrut sa inchid laptopul de la START, dar nu puteam pentru ca era blocat.Acum cand deschid laptopul imi scrie:"Checking file system on C.The type of the file system NTFS. One of your needs to be checked for consistency. You may cancel the disk check, but it is strongly recommanded that you continued.To skip disk checking, press any key within 10 second(s)." Daca dau ENTER imi scrie:"To disk has been canceled.", iar apoi mi se deschide laptopul normal...Mentionez ca inainte de a se bloca pagina, netul imi mergea repede, iar dupa ce s-a blocat pagina si am deschis laptopul din nou, netul imi mergea greu(foarte greu). Nici nu pot vedea video pe YOUTUBE, mi se blocheaza pentru ca merge greu.Se poate face ceva in privinta asta fara sa trebuiasca sa-mi schimb windows-ul? Va rog ajutati-ma...
Please, Please, Please!

2 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

In primul rand, eroarea nu are legatura cu YouTube. Nici cu "net-ul". Este fie cauzata de Windows, fie de hard.
In al doilea rand, de ce nu il lasi sa-si termine acea verificare? Te-ar putea scuti de neplacerile pe care le reclami.

| jhonny999 a răspuns:

Intru-cit sunt pe disk C trebuie schimbat Windows. NTFS-urile sunt fisiere de system pe care windows le scrie cand se formateaza partitia. Daca era pe alt disk puteai rezolva formatand diskul respectiv.