| MarianCristianChisC a întrebat:

Buna,am windows 7 si m-am lovit de el (nu tare) si s-a blocat apio merge 30 min si se blocheaza HELP! Funda

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Te-ai lovit de windows? laughing)
Guiness book scrie pe tine!
Posibil sa se fi dus hardul de la soc!

| stlucian a răspuns:

Daca ai PC poate vreun ventilator de la sursa/procesor/placa video nu mai functioneaza(mufa/fisa sarita) iar daca ai laptop cam tot din aceeasi cauza doar ca sursa iese din discutie.

Un OS (Operating system; Windows 7) cum te-ai exprimat nu are de suferit decat in cazul unor lovituri puternice asupra HDD-ului(SSD-ului mai nou pentru cine are).

Tot ceea ce trebuie sa faci e sa intri in safe mode si sa vezi ceva temperaturi iar daca nu stii cum CPU-Z e un program care-ti arata tot(temperaturi/voltaje de lucru/componente PC/etc)

| shannygelu a răspuns:

Frate cum sa te lovesti de windows? happy

| euAnonim100 a răspuns:

Intrebare intrebatoare: "Cum sa te lovesti de Windows?"

Poate ai lovit PC-ul, nu Windows-ul! Windows-ul e un OS (Sistem de Operare), nu un obiect!

Am inteles cat de cat intrebarea ta si cred ca stiu ce sa faci: Intri in SafeMode si de acolo sigur te descurci, e posibil sa il faci sa functioneze si sa fie ca nou!

Sper ca te-am ajutat! Funda?