| Inlove1204 a întrebat:

Cineva care sa ma ajute sa imi recuperez contul? Cineva mi-a spart contul, mi-a schimbat toate datele, nu mai detin nimic eu. SI il foloseste in numele meu. Please help sad

7 răspunsuri:
| mariusmac85 a răspuns:

Buna dimineata cu ce ai creat contul ca mai nou se cu numarul de telefon,de cand ai contul? tu ti-ai creat contul sau altcineva,poate ai avut o prietena care ai parasit-o si ea nu te-a uitat inca si iti stia toate datele,ce varsta ai? la yahoo ai acele intrebari de securitate si la facebook are ceva de genul asta, daca ti-ai pus numarul de telefon la securitate sau pentru a primi notificari prin sms, mesaje, statusuri postari, etc
Poti recupera contul doar daca iti stii intrebarile de securitate sau daca vorbesti cu Mark Zukemberg cu "coperta" sau daca dai de un hacker bun
Dar daca persoana se pricepe bine si ti-a schimbat tot si adresa de e-mail si intrebari de securitate nu-l mai poti recupera decat prin support facebook sau sa dai de un hacker
Da si tu mai multe detalii
Sper ca am putut sa te ajut
Marius

| Inlove1204 explică (pentru mariusmac85):

Buna! Mi-am facut contul de foarte mult timp, intre timp mai schimbam eu datele. Am avut si cu numarul de telefon si cu mail. Dar nu mai detin nimic acum. A reusit sa imi intre in cont, mi-a schimbat si numarul si mail-ul. Am incercat cum spui tu sa fac dar nu merge. As fi vrut sa pot prin support facebook, dar nu stiu cum sa ajung sa iau contact cu support. Ma poti ajuta? stii tu cum? sau cunosti vreun hacker?

| daassh a răspuns:

In cazul asta poti doar seziza departamentul de la fb si doar ei te pot ajuta.Succes!

| Inlove1204 explică (pentru daassh):

Si cum pot sa fac asta?

| daassh a răspuns (pentru Inlove1204):

Facebook---> help(in subsolul paginii)--> security---> hacked accounts, iar de acolo alegi optiunea care ti se potriveste si urmaresti pasii pe care acestia ti dau.Succes!

| wizzkid a răspuns:

Buna! da poti face asta, dar mie mi-a luat 24 de ore (aproximativ)
nu mai stiu exact cum, am incercat tot! absolut orice, si gasisem intr-un final!
app ai incercat sa bagi ultima parola inainte sa o schimbe el/ea? de obicei iti spune '' parola ta a fost schimbata pe xx/xx/xxx nu iti reamintesti aceasta schimbare? '' si daca dai nu, o sa revina parola ta

| Inlove1204 explică (pentru wizzkid):

Am incercat in toate felurile si nu mai merge. Daca stii ceva exact, imi poti spune.