| Sorcererx a întrebat:

De cateva zile am probleme cu internetul. viteza este foarte mica...Am avira internet security 2013 si acesta imi spune ceva de genul "Local area connection is ICMP flooded". Deci. banuiesc ca am primit un floos (nu stiu ce e asta). Cum as putea sa repar chestia asta si sa imi functioneze internetul bine?

Răspuns Câştigător
| iZberg a răspuns:

Buna, uite incearca asa :du-te la Configurare Avira (...) > Activare Modul expert > protecție Internet > Firewall > Selectați conexiunea ( Conexiune locală, wireless sau dial-up )> Reguli Adaptor > ICMP Protocolul > Modificați valoarea pentru regula " Să presupunem că inundare, dacă întârziere între pachetele este mai mică de... mersi "de la 50 mersi la 20 mersi> Click pe Apply > OK > Reboot. daca nu merge nici asa atunci cheami pe aia de la internet.
succes

| Sorcererx explică (pentru iZberg):

Am incercat metoda ta si inca nu merge... Va trebui sa ii sun pe aia. Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Probabil iZberg zice bine. Totuși, încearcă și asta :
Clic dreapta pe internet, apoi dă-i Trobleshoot. Va căuta defecte și le va repara.

INFO: Avira nu e un antivirus foarte bun. Eu zic să-l dezinstalezi și să-ți pui Microsoft Security Essentials. E cu mult mai bun decât Avira, a gratuit, e permanent, e de la Microsoft, e pe locul 4 în lume, te protejează de toți virușii.
http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows/security-essentials-download

| Sorcererx explică (pentru SonicAndrei):

La troubleshoot nu gaseste nici-o problema pentru ca el merge. problema e ca merge extrem de greu. de exemplu unei pagini de web ii ia 5-10 minute sa se incarce. si poate nici nu se incarca de tot. Oricum, ii voi suna pe aia de la internet. ^^ Multumesc de ajutor.