| paulapaulapaulapaulapaulapaulapaula a întrebat:

Heii TPU. mi s-a sters local area connection 4 ( o conecxiune la internet - romtelecom ) si nu stiu cum sa repar conecxiunea.
Ma-ti putea ajuta? puppy dog eyes
Funda :*

2 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

Ti s-a sters conexiune pentru romtelecom dp desktop? Daca da, poti sa intri in start->control panel-> network connection si o gasesti acolo, dai click dreapta pe ea si dai sa faci o scurtatura pe desktop la reteaua respectiva. Daca nici in network connection nu ai conexiunea de la romtelecom... urmezi pasi astia: http://suport.romtelecom.ro/......ws-xp-%3F. Daca nu ai niciun calculator in network connection...inseamna ca niste servicii nu merg sau ai sters driverul placii de retea, din greseala..asa ca incearca sa dai un restart la calculator.

| fuzzer a răspuns:

Incearca la "Control Panel"
Si conexiuni de retea si internet, pe urma dai conectare. Daca observi, ca nu se intampla nimic, atunci trebuie sunat la cei de la Romtelecom.