| FIFILEFOFOLE a întrebat:

imi spuneti si mie cum pot sa sterg sistemul de operare utilizat? MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| Petrica44 a răspuns:

Daca utilizezi Vista, il poti reformata apasand concomitent in momentul initierii (exact in mom. cand initiezi pc-ul), tastele Alt F10 si enter.Este posibil ca sa nu reusesti din prima.Incerci pana reusesti.Calculatorul se va reseta de fabrica, stergandu-ti toate fisierele pe care le ai in el.Este indicat sa faci o copie de securitate inainte, la toate fisierele pe care le ai.Bafta!

5 răspunsuri:
| danimotenel a răspuns:

Te duci la partitia C: dai click dreapta si apesi formatare.

| raducebotari a răspuns:

Pui altul.happy

| dannyel86 a răspuns:

Cel mai bun mod de a formata windows-ul e prin procesul de reinstalare cu cd-ul bootabil pe care ai sistemul de operare dorit (xp/vista).
Cauta pe google "reinstalare windows" si gasesti pas cu pas instructiunile. Daca ai posibilitate, scoate informatiile pe imprimanta, pentru ca nu poti retine toate etapele si rezolvi simplu problema.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si dupa aia ce intentiezi sa faci, sa folosesti calculatorul pe post de lampa?

| FIFILEFOFOLE explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri