| Sekhmet a întrebat:

Nu stiu de ce, dar ieri mi-a aparut pe Google Chrome o bara de cautare Plusnetwork, desi nu am instalat nimic pe laptop. Am incercat sa scap de ea fara succes. Pe net am gasit numai cum pot dezinstala browesr-ul, dar pe laptom nu apare si nici in Chrome la Extensions. Va rog frumos ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| CosminRo17 a răspuns:

Încearcă să dai un RESET (resetare), sau încearcă aplicația "Chrome Cleanup Tool".
Totodată, încearcă să dai și o scanare pentru viruși.

| Sekhmet explică (pentru CosminRo17):

Prima data cand am dat reset nu am mers, dar acum am instalat aplicatia si vad ca nu mai apare. Sper sa ramana asa laughing Mersi mult de tot! ^_^

5 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Intra la settings pe chrome si uita-te la "on startup"

| Sekhmet explică (pentru BroascaCuElice):

Nu asta e problema. Atunci cand intru pe Google imi apare si bara de cautare Plusnetwork si nu ma lasa sa tastez nimic pe Google. Este foarte enervant si nu stiu cum sa scap de ea. Pot sa ii dau X pe moment, dar cand intru pe alta pagina reapare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da o scanare cu asta https://www.malwarebytes.com/

| Sekhmet explică (pentru anonim_4396):

Am dat deja si nu a mers, dar am rezolvat problema. Mersi oricum happy