| ShREKT a întrebat:

recemt mi-am luat tigara electronica si am observat ca dupa putin timp dupa ce nu o mai folosesc vine lichid prin filtru sau iese pe langa baterie. Sti cineva de ce se intampla asta si ce sa fac?

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Renunță cît mai repede la fumat, te poti imbolnavii grav.

| ShREKT explică (pentru CristiDinBucuresti):

Te referi ca de la electronice ma pot imbolnavi?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ShREKT):

țigara in general, tutunul este otravitor, nu numai tigara electronică.

| untu a răspuns:

Nu trebuia sa luati o tigara electronica defecta! Renunta la fumat ca nu sunt bune pentru sanatate! Mesteca mai bine cu Nicorette!

| FuriaGogoasei a răspuns (pentru untu):

Nicorette este mai nociv decat o tigara normala, continand o cantitate mare de nicotina.

| untu a răspuns (pentru FuriaGogoasei):

Mai sa fie! S-ar putea sa ai dreptate! Mai bine sa mestece o guma de mestecat mentolata!

| FuriaGogoasei a răspuns (pentru untu):

Intotdeauna am dreptate.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Trebuie putin intretinuta tigara electronica, cand pui lichid sterge surplusul cu un servetel, unde se aduna aburi sterge si acolo, ai grija sa fie montata bine, sa nu o ti aiurea, nu prea stiu ce tip de tigara ai altfel te puteam ajuta mai mult

| ShREKT explică (pentru nugasescusernameliber):

E asa mai lunga putin si am un clearomizor Kanger Protank2, iar cand fumez, la scurt timp se infunda cu lichid

| nugasescusernameliber a răspuns (pentru ShREKT):

Eu fumez de 4 ani tigara electronica, le recomand cele de la EGO, adica mie astea mi se par cele mai in regula, bateria de 1300 ma tine, accesoriile sunt ok la pret si nici probleme cu lichidul nu mai am. Ai grija cand pui lichid sa nu intre pe langa si cum iti ziceam cu un servetel sterge capatul ala din care tragi, se aduna acolo aburi cu lichid si e nasol la gust. Adica aduna-ti un colt de servetel si intra putin cu el sa stergi surplusul, nu doar exteriorul, de cate ori pui lichid.

| ShREKT explică (pentru nugasescusernameliber):

Am aflat care era problema pana la urma. era lichidul de vina pentru ca nu era foarte gros si reusea sa intre in tub

| FuriaGogoasei a răspuns:

Este montata corect? Este insurubata bine in baterie? Are garnitura? etc.

| ShREKT explică (pentru FuriaGogoasei):

Da, deci am si strans-o bine, iar acum am tinut-o o vreme cu capul in jos si nu a mai facut asa